به سامانه انتخابات و رای گیری رای شمار خوش آمدید

سوالات متداول

شکایات مشتریان

این سامانه بیشتر برای چه نوع انتخاباتی مناسب است ؟

هر انتخاباتی که به نحوی در آن تعدادی کاندیدا معرفی میشود و تعدادی هم رای دهنده وجود دارد قابل استفاده است. این سامانه همچنین برای انتخابات شرکتهای سهامی عام و بورسی نیز قابل استفاده است. ضمن اینکه شما از این سامانه نیز می توانید حتی برای رای گیری روی اشیاء نیز استفاده نماید. به زبان ساده تر شما میتوانید کاندیدا خود را یک موضوع ثبت کنید و آنرا بصورت الکترونیکی به رای بگذارید.

چگونه می توان از سیستم استفاده نمود؟

در گام نخست می بایست شما در سامانه ثبت نام نماید. پس از احراز هویت اولیه کاربر ثبت شده و تکمیل اطلاعات کاربر شما وارد ناحیه کاربری میشود. پس از اینکه وارد ناحیه کاربری شدید بایستی مطابق باشرایط برگزاری انتخابات سازمان و یا شرکت خود نسبت به خرید یک بسته انتخاباتی اقدام نمایید. پس از خرید بسته انتخاباتی، شما در سه گام اطلاعات پایه خود را تکمیل می کنید یعنی شامل 1- تعریف و ثبت انتخابات 2- تعریف و ثبت کاندیدا و نامزدهای انتخاباتی 3- تعریف افراد و اعضای که در رای گیری بصورت غیر حضوری و آنلاین شرکت میکنند.

چند نوع انتخابات می توان تعریف نمود و چگونه کار میکنند؟

شما می توانید 3 مدل انتخابات برگزار کنید 1- انتخابات حضوری که در این روش برای شما پس از ارائه مجوز رای گیری تعداد مشخص و مطابق با درخواست شما تعرفه رای گیری صادر میشود که کاربران می توانند با مراجعه به کامپیوتری که به همین منظور آماده شده است نسبت به رای گیری با وارد کردن کد احراز خود اقدام به رای گیری نمایند . در این حالت می توانند از QRBarcode نیز استفاده نمایند. 2- انتخابات آنلاین و غیر حضوری که در این روش نیاز به حضور در یک محل نیست و مسئول انتخابات با انتشار آدرس رای گیری برای اعضای که از قبل در سیستم ثبت نموده برای آنها آدرس صفحه رای گری را ارسال میکند و رای گیری در مدت زمان معین شده از طریق اینترنت انجام میشود . 3- مدل ترکیبی نیز ترکیبی از مدل حضوری و آنلاین می باشد بدین معنی که تعدادی از رای دهندگان که نمیتوانند بصورت حضوری در انتخابات شرکت کنند از طریق اینترنت و از راه دور می توانند نسبت به رای گیری اقدام نمایند

آیا داده های انتخاباتی ما امن خواهد بود؟

کلیه اطلاعات حساس و مهم کاربران و اعضای و کاندیداها در پایگاه داده بصورت رمزنگاری شده ثبت میشود و تحت هیچ شرایطی قابل شناسایی و هک شدن نیست. این امکان مربوط به رمزنگاری شرکت مایکروسافت می باشد

شناسایی رای دهندگان واحراز هویت آنها چگونه انجام میشود؟

احراز هویت رای دهندگان از دو مسیر برای سیستم قابل شناسایی می باشد. نخست شماره موبایل و دوم آدرس ایمیل. بایستی دقت داشته باشیم وقتی قرار است که یک انتخابات بصورت آنلاین و الکترونیکی برگزار شود بایستی داده های اعضای رای دهنده شامل شماره موبایل و یا ایمیل آنها با دقت و با صحت انجام شود.

اطلاعات و داده های انتخاباتی ما تا چه زمان روی سامانه رای شمار باقی می ماند؟

مطابق با توافق و قوانین بین خریدار پنل وسامانه رای شمار، داده های اصلی شما که خلاصه نتایج انتخاباتی شما هست برای همیشه در سامانه قابل دسترسی است و شما هر زمان می توانید به خلاصه انتخابات خوددسترسی داشته باشید ولی جزئیات و تراکنش های رای گیری حداکثر پس از یکماه از روی سرور حذف میشود. برای این منظور شما میتوانید جهت نگهداری تراکنش های رای گیری خود از داخل پنل مدیریتی، اقدام به دریافت فایل تراکنش ها نمایید و برای خود نگهداری نمایید.